Tupot małych stóp w Tup Tupie


Jest nam niezwykle miło poinformować, że 7 marca 2014 r. w Cieszynie  odbyło się uroczyste otwarcie integracyjnego  żłobka prowadzonego przez jedną z naszych spółdzielni (Centrum Opieki Nad Dzieckiem „Tup Tup” Spółdzielnia Socjalna) założonych w ramach projektu "Spółdzielnie socjalne drugiej generacji - II edycja".

Po otwarciu kolorowych drzwi zgromadzonym gościom ukazało się równie barwne wnętrze tworzące przytulną, wręcz domową atmosferę. Oficjalna część spotkania rozpoczęła się przecięciem wstęgi, następnie zaproszono wszystkich do zwiedzenia każdego „tup tupowego” zakamarka. Wśród obecnych na otwarciu byli m.in. przedstawiciele cieszyńskiego urzędu pracy (dzięki dotacji PUP wyremontowano i wyposażono żłobek), starostwa, Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej  „Być Razem” oraz naszego Stowarzyszenia.

Nie mogło oczywiście zabraknąć najważniejszych gości, czyli milusińskich ze swoimi rodzicami, dla których była to już druga okazja, po niedawnych dniach otwartych żłobka, do zapoznania się z czekającymi na nich atrakcjami. A trzeba przyznać, że jest ich niemało.

Dla małych „tup tupów” przygotowano wiele pomocy dydaktycznych sprytnie zakamuflowanych w formie rozwijających zabawek. Nie można zapomnieć też o specjalnym pokoju do terapii światłem oraz miejscem do leżakowania. Oczywiście nie zmienia to faktu, że i tak największym powodzeniem (poza pysznym tortem) cieszył się basen wypełniony plastikowymi piłeczkami.

Jednak czym byłby nawet najlepiej wyposażony żłobek bez opiekunek z gruntownym wykształceniem oraz doświadczeniem w pracy z dziećmi. Te posiadają nasze uczestniczki projektu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się materiałem zdjęciowym z otwarcia „Tup Tup-a”, a rodziców z okolic Cieszyna do odwiedzenia żłobka osobiście i skorzystania z jego usług.

Więcej informacji  dostępnych jest na: www.zlobektuptup.com oraz na facebooku: www.facebook.com/zlobek.cieszyn.tuptup

FOTO   foto

foto
foto
foto
foto