Tuż za winklem


W Katowicach powstaje nowa, kreatywna inicjatywa o nazwie „Za-Winklem”. Kolejnym kluczowym krokiem do powstania tej spółdzielni socjalnej było zarejestrowanie podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym, które miało miejsce 5 marca 2014 roku. Dla nas to wyjątkowo szczęśliwa wiadomość, ponieważ to już 13-ta spółdzielnia socjalna założona dzięki projektowi „Spółdzielnie socjalne drugiej generacji – II edycja”. Dlatego zachęcamy do przeczytania paru słów od samych założycieli „Winkla”.

Kultura, sztuka, a także pozycja artysty w dzisiejszych czasach uległy zdecydowanej zmianie. Ludzie coraz częściej zauważają walory użytkowe sztuki, które mogą wykorzystać w swoim codziennym życiu. Dlatego właśnie powstaje „Za-Winklem”, tak lokalnie i po swojsku, ale bez ograniczeń. Znani i mniej znani artyści wciąż przystępują do tej współpracy, by ich sztuka często przekuta w bardziej użytkowe formy trafiała do ludzi. 

Nowocześni projektanci, czy jak niektórzy wolą designerzy, pokazywać będą swoje ukryte pomysły i  profesjonalizm przez współpracę z odbiorcą. „Za-Winklem” można wyśledzić na facebook'u. Na pewno można szukać po prostu „za winklem”, gdzie ma się znajdować siedziba. Produkty artystyczne są jeszcze owiane tajemnicą, twórcy już mniej, a próbki ich pracy twórczej czasem mogą zaskoczyć… tak pozytywnie i nowatorsko.

Cierpliwym polecamy uważne przeglądanie Newslettera, a ciekawskim i mniej cierpliwym śledzenie informacji pojawiających się na FB: https://www.facebook.com/pages/Za-Winklem/611023888951297?ref=ts&fref=ts

Na otwarcie także zaprosimy!